Open map in fullscreen

TOP 10 Senās Dabas Svētvietas Kurzemē

Description

Route:

Plienkalni – Mūrnieki – Renda – Mērsrags – Uguņciems – Vandzene– Poprags – Valdemārpils – Akmeņkalni – Grīžmeži - Plienkalni

Length of the route - km: 488 km

Suggested type of transport: car, bus

Suggested time for visit: Spring, Summer, Autumn

Length of the route- days: 2 -3 Days

   Kā pirmo mūsu ceļojumā apciemojam Kapsēdes dižakmeni – joprojām augstāko (4,3 m) laukakmeni Latvijā, kurš ticis pieminēts un mērīts jau 1861. gadā. Tālāk dodamies uz Cīravas pusi apskatīt interesanto Mūrnieku bedrīšakmeni. Tas ir jaunākais 2012.gadā atklātais bedrīšakmens. Latvijā zināmi jau 60 šādi bedrīšakmeņi - senākie cilvēku izveidotie dobumakmeņi, no kuriem gandrīz puse atrasti tieši Kurzemē.Izbaudīsim seno vēstures auru Māras kambaros un mēģināsim atšifrēt senos sienu uzrakstus. Pēc tam mūs pārsteigs Mērsraga milzīgais Velnakmens – dēvēts par Velna pēdu sānu iedobes dēļ. Tad dosimies tikties ar vilkati pie Basu Vilkatu akmens, kura viena daļa nodota Imanta Sudmaļa pieminekļa būvei. Kā liels izaicinājums ir Vandzenes dižakmens. Tā ir viena no interesantākajām kulta vietām Latvijā. Pētnieki stāsta, ka uzrāpjoties tajā, ieraudzīsim norādes uz citām svētvietām. Pēc tam mēģināsim saskaitīt interesantās Popraga liepas stumbrus un pēc tam dosimies uz Valdemārpili mērīt Valdemārpils Elku liepu, kura ir resnākā liepa Baltijā. Pēc tam sekosim Velna gaitām pie Akmeņkalna Velna pēdas akmens un, atpūzdamies Grīžu Velna beņķī, kuršu un lībiešu robežakmenī, vērosim, lai kurši un lībieši necīnītos par savu zemju robežām.

Objects:
Attachments

Add comment


Security code
Refresh


Material on the website reflects the authors views and

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)

the Managing Authority cannot be held liable for the information published by the project partners.
Materiāli mājas lapā atspoguļo autoru uzskatus, un Vadošā Iestāde nevar tikt saukta pie atbildības par projekta partneru publicēto informāciju.